Login Register

artykuł w przygotowaniu....

Articles > Sprzęt i produkcja symulacji medycznej >Trenażery Części Ciała > Schallware GmbH company

Moderator section

Source links

more...

Videos

Schallware GmbH company

Firma Schallware z Berlina jest specjalistą w dziedzinie zaawansowanej techonologi na potrzeby nauki badań USG. Znaczną część czasu produkcyjnego firma poświęca na nagrywanie przypadków patologicznych w porozumieniu z chorymi.

Chory pacjent jest skanowany USG w stopniu znacznie szerszym niż wystarczyło by do normalnego badania a obrazy są trwale rejestrowane. Często chory posiada więcej niż jedną patologię, które również są nagrywane. W rezultacie powstaje materiał do odtworzenia na symulatorze poprzez ponowne użycie głowicy USG.

Do obrazów dołączona jest pełna historia pacjenta co wzbogaca w sposób unikalny kontekst całego przypadku chorobowego. Dzięki temu działalność firmy nie ogranicza się tylko do nagrywania przypadków i produkcji trenażerów USG. Firma Schallware organizuje kursy pod kierunkiem specjalistów USG i lekarzy z różnych dziedzin medycyny, głównie z Ginekologii, Kardiologi i Medycyny Wewnętrznej..

27.03.2018 odbyła się prezentacja firmy na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
W ramach nawiązania współpracy z sąsiadem (Polską) firma oferuje bezpłatne miejsca na organizowanych kursach. Wydelegowana osoba może zatem przypatrzyć się jak odbywa się kurs aby we własnej klinice lub na uniwersytecie pod okiem specjalisty i po polsku przeprowadzić zaawansowany kurs z wcześniej wybranych przypadków chorobowych.

Znaczna część przypadków patologii jest doskonale zaprezentowana na stronie internetowej. Mamy dostęp nawet do kilkunastu zdjęć z danego przypadku. Specjalista może zatem stwierdzić czy zgromadzona jakość materiału odpowiada jego potrzebom.

Osoby zainteresowane współpracą w zakresie zorganizowania kursu u siebie mogą zgłosić się do PTSM lub bezpośrednio do firmy.
------

Firma Schallware produkuje kilka symulatorów USG. Można je kupić, skorzystać podczas kursów lub nawet wypożyczyć na rok.
 

Rating comment: 0/0

User section

Source links

Gallery

Videos

// // // //