Login Register

artykuł przykładowy - niewłaściwie wykonany....

Articles > Sprzęt i produkcja symulacji medycznej >Osprzęt towarzyszący > Stetoskop (artykuł nieprawidłowy)

Moderator section

Source links

more...

Videos

Stetoskop (artykuł nieprawidłowy)

Czym jest stetoskop?

To przyrząd, który można założyć na szyję kiedy zbliżamy się do pacjenta. To symbol władzy i nieomylności. Stetoskop w praktycznym użyciu nie różni się od laski, na której możemy się oprzeć podczas naszych intelektualnych wywodach wobec pacjenta, memląc go uważnie w dłoniach w sposób zdradający naszej ofierze, że zaraz się na nią rzucimy. Może wcześniej padnie długo wyczekiwana komenda: "proszę się rozebrać" och...lub nieco delikatniej: "proszę odsłonić plecy i klatkę piersiową"

Lekarz podczas badania jedną część stetoskopu wsuwa we własne małżowiny uszne i zamienia się w słuch. Nasłuchuje uważnie jak młoteczek wystukuje o membranę uszną rytmiczne dźwięki. Zauważmy, że nie osłuchuje pacjenta lecz skupia się mimowolnie i precyzyjnie na własnym zmyśle. Co jeszcze zmyśli kiedy tak wsłuchany we własną iluzję dźwięków miętoli główkę stetoskopu na plecach pacjenta trudno się domyślić. Ostateczne to skomplikowana gra myśli, skojarzeń, wspomnień, porównań, naukowych formuek ...przykłada do klatki piersiowej pacjenta i nasłuchuje, jak bije jego serce oraz czy osoba badana nie ma żadnych szmerów w plucach. Powodzenia w edycji!

Używanie stetoskopu może nieść za sobą ryzyko przenoszenia bakterii, m.in. bakterie gronkowca złocistego, dlatego lekarze powinni dezynfekować część stetoskopu, ktora jest przykładana do ciała pacjentow podczas badania. Obok bezsprzecznych funkcji diagnostycznych narzędzie stało się również eleganckim uzupełnieniem wizerunku lekarza. Estetyka stetoskopu musi iść w parze z jego jakością.

Pierwszy stetoskop został wprowadzony w 1816 roku.

ŻRÓDŁO STRONY:
http://www.sklepdlalekarza.pl/kategoria,stetoskopy,5.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stetoskop

(ten artykuł opracował Krzysztof Jarosz ale dzięki niemu powstały dwie wersje artykułu wyjaśniające sposób edycji
tematów w portalu medsim.eu)

---------------------
dlaczego artykuł jest niewłaściwie wykonany?
ponieważ zawiera informacje i encyklopedyczne i wyssane z przepracowanego umysłu i jest ich za dużo. Właściwym byłoby powołanie się na informacje w Wikipedii poprzez link w lewej kolumnie. Sam artykuł powinien zawierać informacje "bardziej praktyczne". Ponad to brak linków, fotek i video.
--> przejdź do: artykuł prawidłowy

Rating comment: 0/0

User section

Source links

Gallery

Videos

// // // //